“Ручний в.о. мера Ірпеня” Андрій Літвинов користується “ботофермою” Петра Щербини
Те, що Петро Щербина відповідає за інформаційно-медійний напрямок просування “Нових облич” відомо давно. Активісти та журналісти неодноразово оприлюднювали факти, які доводили, що він не лише вигадує стратегії, а й контролює основні провладні ЗМІ Приірпіння.
Зокрема, використання “ботоферми” для штучної видимості підвищення рейтингів “Нових облич” яскраво було представлено під час минулорічни позачергових парламентських виборів, в яких брав участь та з тріском програв Володимир Карплюк. І хоч нещодавно виявилось, що попри ці хитрі трюки рейтинги “Нових облич” стрімко падають, Петро Щербина все одно продовжує ними користуватись.
Журналісти вирішили проаналізувати профілі людей, які ставлять вподобання коментарям в.о. міського голови Ірпеня та члена “Нових облич” Андрія Літвинова. Підозру викликав коментар під дописом ще одного депутата міськради Андрія Страховського, який запитував публічно в нього про ситуацію з прибраною стелою на в’їзді в місто.
Тоді російськомовний жарт Літвинова у відповідь Страховському вподобало більше 100 людей. Журналісти проаналізували їхні профілі та виявили багато схожих рис.
Зокрема, жарти Андрія Літвинова дуже подобаються мешканцям всієї країни, адже аж 47 людей з 95 вказали своїм місцем проживання населені пункти, надто віддалені до Ірпеня, Києва, чи хоча б Київської області. До того ж, 6 з них і взагалі проживають в Російській федерації.
Серед цих людей, які, як видно з їхніх сторінок, взагалі не мають жодного відношення до Ірпеня, знайшлись таки дуже палкі прихильники Літвинова. Серед типових для “ботів” репостів “всього”, є поширення про нагородження Літвинова званням “Людина року”.
Це говорить про те, що різноманітні дописи активно “розганяються” несправжніми профілями. Можливий варіант, що за кожен репост, вподобання або коментарі власникам таких профілів платять окремо, замовляючи їх на спеціальних сервісах.
Крім того, 14 профілів не змогли ідентифікувати взагалі. Вони не містили жодної особистої інформації чи фото, були створені в межах 1-2 місяців тому та не містили ознак, згаданих вище. Лише 11 користувачів, що вподобали коментар Літвинова, не викликали підозр. Серед них виявились працівники міськради та люди з достатньою кількістю особистої інформації.
Це говорить про те, що втрачаюча рейтинги партія “Нові обличчя” перебуває в значній кризі та намагається штучно підвищити рівень своєї підтримки перед цьогорічними місцевими виборами. Раніше журналісти зазначали, що якби вибори відбулись найближчим часом, то до міськради потрапили б менше 5 представників “Нових облич”.