Щербина вигадав нову провокацію в Бучі
Ім’я депутата Ірпінської міської ради від партії “Блок Петра Порошенка” Солідарність” Аркадія Кобринця, про якого виборці не чули з минулих виборів, все частіше з’являється в інформаційному просторі Приірпіння. Подейкують, що причиною тому є намір Кобринця балотуватись на посаду міського голови сусідньої Бучі. А от авторами такого наміру стали ексмер Ірпеня Володимир Карплюк, якому Кобринець успішно допомагає дерибанити місцевий бюджет та землю, а також його політконсультант Петро Щербина, який вже провалив одну серйозну виборчу кампанію – парламентську.
Виявляється, першоквітневий жарт на бучанский білбордах та пошкодження соціальної реклами громадської ініціативи “Я-бучанець” виявився прозорим натяком на роль Кобринця, який має стати подразником для мера Бучі. І хоч сам депутат від цього відхрестився, активісти припускали, що на білбордах, які в регіоні здебільшого належать компаніям з орбіти Володимира Карплюка, така реклама Кобринця з’явилась не випадково.
Днями в мережі з’явився замовний матеріал, у якому в Кобринця, згідно міфічного опитування “Слуги народу”, є доволі високі шанси перемогти на виборах. Більше того, на думку експертів (читай – Щербини), Кобринець вже об’єднує навколо себе опонентів Анатолія Федорука. Його передвиборчий штаб, швидше за все очолять, бучанський депутат Олександр Таможній та колишній секретар Ірпінської міської ради Юрій Денисенко.
Днями в мережі з’явився замовний матеріал, у якому в Кобринця, згідно міфічного опитування “Слуги народу”, є доволі високі шанси перемогти на виборах. Більше того, на думку експертів (читай – Щербини), Кобринець вже об’єднує навколо себе опонентів Анатолія Федорука. Його передвиборчий штаб, швидше за все очолять, бучанський депутат Олександр Таможній та колишній секретар Ірпінської міської ради Юрій Денисенко.
Компанія, що вестиме Кобринця до крісла мера Бучі, є доволі скандальною та знаходиться у тісному зв’язку з Володимиром Карплюком. Олександр Таможній відомий у Приірпінні своїми провокативними витівками, а також звинувачується у причетності до низки корупційних скандалів. Наприкінці 2018 року Таможній, який згідно декларації був безробітним, придбав автомобіль Lexus, задекларувавши його вартість вдвічі нижчою за ринкову. У 2019 році мав намір спробувати свої сили у парламентській передвиборчій гонці, але передумав, тому Центральна виборча комісія скасувала його реєстрацію як кандидата в народні депутати України.
Юрій Денисенко очолює бучанський міський осередок партії Володимира Карплюка “Нові обличчя”. Його політична кар’єра включає в себе роботу на різноманітні за поглядами та орієнтацією політичні партії: Удар, Радикальна партія Олега Ляшка, Батьківщина, Нові обличчя, та навіть українофобська “Партія Шарія”, осередок якої на Київщині може очолювати саме Денисенко. За час роботи його підозрювали у причетності до організованих злочинних груп, а також називали одним з найближчих соратників Карплюка.
Що ж до Карплюка зі Щербиною, то вони мають доволі невдалий досвід марнотратства на рекламу та абсолютного провалу на виборах як наслідок. Влітку 2019 року Володимир Карплюк з тріском програв на парламентських виборах своєму опоненту зі “Слуги народу” Олександру Горобцю. Кампанію Карплюка, організовану Щрбиною, можна назвати однією з найпровальніших серед всіх кандидатів-мажоритарників з кількох причин.
- По-перше, голос одного виборця Карплюку коштував найдорожче в Україні – 376 грн , в той час, як його конкуренту голос коштував 13 грн. За неофіційними підрахунками, за друге місце Карплюка Петро Щербина витратив понад 17 мільйонів гривень.
- По -друге, Карплюк протягом передвиборчої кампанії неодноразово відзначався у неприхованому “гречкосійстві”, до того ж, витрачаючи на це не власні,а бюджетні кошти. До прикладу, в рамках передвиборчого піару, Карплюк відкривав набережні та парки у Вишневому та Боярці, які за підрахунками журналістів не могли вміститись в той бюджет і внески, які Карплюк офіційно подав у фінансових звітах. Також, Щербина з Карплюком активно купували виборців бенкетами, заходами та подарунками з символікою “Нових облич”,в тому числі дитячих турнірів, тощо. Саме такі випадки і непомірна щедрість Карплюка часто привертала увагу преси до нього та кримінальних справ, якими рясніє його особиста справа. Саме тому можна вважати, що гречкосійство зробило Карплюку скоріше антирекламу.
- По-третє, почерк Щербини у піар-проектах передбачає використання “брудних” політичних технологій – організацію певних провокацій та дискримінації проти своїх опонентів. Головною провокацією минулого літа стала реєстрація “клонів” проти основних опонентів Карплюка. Зокрема, однофамілець Горобця від “Слуги народу” – самовисуванець Горобець Дмитро, набрав майже 6% голосів. Крім того, підконтрольні Карплюку ресурси регулярно поширювали неправдиву інформацію, але робили це настільки відкрито та невдало, що навіть отримали позов за наклеп від Олександра Горобця.
Тож піар Кобринця на організації проектів для дітей в період карантину, роздача “гречки” у вигляді Великодніх пасок, провокативні білборди та замовні матеріали на невідомих ресурсах вже починають нагадувати минулорічну провальну стратегію Карплюка. Місцеві вибори в Україні відбудуться наприкінці жовтня, тому основний “арсенал” для політичної боротьби та підрахунок фінансів варто залишити на потім. Зрозуміло лише те, що наявна команда та політичне минуле мають всі шанси зіграти проти Кобринця.
Джерело: Ірпінь онлайн