Щербину примусили сплатити штраф за сексизм в рекламі

Щербину примусили сплатити штраф за сексизм в рекламі

Чорний піарник Карплюка Петро Щербина змушений сплатити штраф у розмірі 20 тис гривень через скарги правозахистиків на його рекламу для одного з інтернет-провайдерів Ірпеня. На розміщених в місті рекламних щитах зображались оголені тіла людей з ознаками сексизму та вульгарними слоганами. Таким чином, Щербина порушив ст.7, 8, 10 Закону України «Про рекламу».

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області визнало рекламу компанії Домінет недобросовісною та прийняло рішення про накладення штрафів. Такою була реакція на скарги Громадської організації «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних» в рамках кампанії #УкраїнаБезСексизму . Про встановлений штраф на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця організації, юристка Олександра Голуб.

Щербина в рекламі одного з ірпінських інтернет-провайдерів на початку 2019 року використовував ознаки сексизму, зобразивши на білбордах міста оголених чоловіків та жінок з ознаками дискримінації за статтю. Це є прямим порушенням Закону України «Про рекламу», який прямо забороняє дискримінацію, і є стандарт недискримінаційної реклами, який і визначає більш чітко, яка реклама є дискримінаційною. Якщо в рекламі зображується жінка або чоловік, є натяки на сексуальність цих людей, на стосунки з ними, їхні тіла чи сексуальність абсолютно не пов’язані з рекламованим товаром, така реклама буде дискримінаційною, особливо якщо сексуальність або людське тіло зображується певним чином принизливо.

Мешканці Ірпеня особливо гостро реагували на таку рекламу, адже один з бордів, на яких зображена оголена жінка, розмістився просто перед школою №12. Після розголосу та активних скарг батьків, рекламу біля школи замінили, використавши частину фрази з російських афоризмів про алкоголь.

Залишити коментар