Незаконні схеми, оборудки

П.М. Щербина глибоко інтегрований в систему корупційних відносин, вибудовану колишнім міським мером В.Карплюком в Ірпінській міській раді в інтересах великих забудовників Приірпіння. Він є одним із організаторів створення та реалізації протиправних схем у сфері землекористування, проведення «тіньових» оборудок із майном комунальної власності Ірпінської міської ради. Для реалізації зазначених протиправних схем П.Щербина особисто підбирає підставних осіб (так званих «фунтів»), на яких в подальшому, рішеннями Ірпінської міської ради, реєструються земельні ділянки в межах мм.Ірпеня і Бучі задля їх подальшої незаконної комерційної забудови всупереч інтересам громади та природохоронного законодавства.

Оборудка 1

Уподовж червня-липня 2018 рокуЩербина Петро Миколайович за допомогою своєї помічниці Акопян Татевік Смбатівни, здійснив майнову оборудку з продажем та подальшим викупом батьківського будинку. Ця нерухомість у Житомирській області дісталася йому у спадок 19.02.2014 на підставі свідоцтва про право власності на спадщину.

В червні 2018 П.Щербина продав вказаний житловий будинок в с.Сушка по вул. Новий Посьолок, буд. 23, своїй помічниці – Акопян Татевік Смбатівні за ціною 77 608 грн.

Далі Акопян Т.С., набувши права власності на житловий будинок, рішенням місцевої сільської VII скликання за № 4172 від 15.06.2018 безкоштовно отримує у приватну власність земельну ділянку на території Сушківської сільської ради. Загальна площа ділянки становить 0,25 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у зв’язку із переходом речових прав на нерухоме майно.

Втім, вже через два місяці Акопян продає Щербині згаданий житловий будинок (вже з додатковою земельною ділянкою) фактично за ціною, що й придбала.

Оборудка 2

У жовтні 2018 рішенням Ірпінської міськради від 16.10.2018 Акопян Т.С. передано у власність земельну ділянку для будівництва гаражу в м.Ірпінь по вул. Соборна.

Далі, у листопаді того ж року Акопян Т.С. продає вказану земельну ділянку за ціною 29 830 грн. Кудіновій К.М., члену партії «Нові Обличчя», начальнику продажів ЖК «Rich Town» (ЖК в Ірпені та Бучі), яка у 2014 році була довіреною особою кандидата в нардепи Володимира Співака, давнього бізнес-партнера екс-мера Ірпеня В.Карплюка та входить до складу ОЗУ останнього.

Оборудка 3

За допомогою своєї помічниці Акопян Татевік Смбатівни, П.Щербина заволодів земельною ділянкою, розташованою в м.Ірпені по вул. Соборна.

Так, 23.02.2018 дружина заступника директора КП ІМР «Ірпіньжитлоінвестбуд» Жовніренка Володимира Йосиповича – Жовніренко Олена Григорівна, згідно з рішенням Ірпінської міської ради за підписом міського голови В.Карплюка, отримала у власність земельну ділянку площею 0,1 га по вул. Соборна, 183-Б. Цільове призначення ділянки: для індивідуального дачного будівництва.

Згодом цільове призначення вказаної земельної ділянки було змінено з «індивідуального дачного будівництва» на «будівництво та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту». А вже 06.06.2018 згадану земельну ділянку Жовніренко Олена Григорівна продала Щербині. Наразі на цій території планується зведення об’єктів комерційної забудови.

Питаннями організації продажу вказаної земельної ділянки опікувалася Акопян Татевік Смбатівна, яка 29.01.2018 отримала від Жовніренко О.Г. відповідну довіреність на право продажу земельної ділянки.

Нижче наведено копію договору купівлі-продажу цієї земельної ділянки.

Слід відзначити, що вищезгадана земельна ділянка, яка рішенням Ірпінської міської ради 23.02.2017 передана у власність О.Жовніренко, а з 06.06.2018 належить П.Щербині, межує з територією Комунального закладу «Центральний міський стадіон» Ірпінської міської ради. Мова йде про земельну ділянку площею 1,6391 га, що по вул. Соборна, 183-Б.

Вказану земельну ділянку, відповідно до рішення тієї ж 28-ї сесії Ірпінської міської ради VII скликання від 23.02.2017 того ж дня та за підписом міського голови В.Карплюка було передано у постійне користування Комунальному закладу «Центральний міський стадіон», з цільовим призначенням: «будівництво та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту».

Враховуючи синхронність у часі передачі ІМР цих двох земельних ділянок по вул. Соборна, 183-Б Ірпінському комунальному закладу «Центральний міський стадіон» та громадянці О.Жовніренко, можна припустити, що дії посадових осіб Ірпінської міської ради в особі екс-мера В.Карплюка спрямовані на створення сприятливих умов для прихованого захоплення території комунального закладу «Центральний міський стадіон» з метою її подальшої комерційної забудови…

Оборудка 4

За тою ж схемою і за незмінною участю своєї помічниці Акопян Татевік Смбатівни, П.Щербина заволодів земельною ділянкою, розташованою в м.Ірпені по вул. Шевченка.

Земельну ділянку площею 0,01 га з цільовим призначенням: для будівництва індивідуальних гаражівотримала у власність Остапчук Тетяна Олексіївна. Таким чином, відповідно до рішення Ірпінської міської ради від 30.08.2018 за підписом в.о. міського голови – секретаря ради ІМР Попсуй А.В., отримала дружина підприємця, який починаючи з 2016 року є постійним переможцем тендерних торгів Ірпінської міської ради.

Втім, вже 11.09.2018 (тобто через два тижні після набуття права власності) Остапчук Тетяна Олексіївна продала вказану земельну ділянку Щербині Петру Миколайовичу.

Оборудка 5

Учасницею наступної оборудки Остапчук Олександра Миколаївна – дочка згаданої вище Остапчук Тетяни Олексіївни. Дівчина до того ж є подругою помічниці Щербини – Акопян Т.С., про що є численні їх спільні світлини в мережі інтернет в їх соціальних сторінках у Facebook.

В липні 2018 Остапчук О. М. Навіть виступила продавцем на користь Акопян Татевік Смбатівні однокімнатної квартири в м.Ірпені за ціною 101 700 грн, що нижче ринкової в кілька разів.

А місяцем раніше, у червні, Остапчук О. М. Стала учасницею добре відомої і відпрацьованої схеми. Згідно з рішенням ІМР, за підписом міського голови В.Карплюка, вона отримала у власність земельну ділянку в м.Ірпені по вул. Ак. Зої Алієвої, площею 0,0082 га, з цільовим призначенням: для будівництва індивідуальних гаражів.

Через два з половиною місяці після набуття права власності Остапчук Олександра Миколаївна, як і у випадку з Акопян Т.С., продала вказану земельну ділянку вже згадуваній у попередніх схемах, члену партії «Нові Обличчя» Кудіновій Катерині Миколаївні 03.01.1989 р.н.

Після ухвалення “оновленого” Генплану Ірпеня, яке відбулося з порушенням численних процедур і навали «тітушок» http://zora-irpin.info/polamani-stiltsi-j-rozbiti-dveri-skanduvannya-ganba-i-zrada-tak-irpinrada-prijmala-genplan-rozvitku-mista/ , організованих П.Щербиною, він розпочинає «ларьочний бізнес» в Ірпені. Так, на сесії ІМР від 24.01.2019 ФОП «Щербина Петро Миколайович» дозволено встановити особистий торгівельний павільон.

Залишити коментар