Клієнт Щербини Карплюк програв вибори при рекордних витратах на рекламу

На цьогорічних парламентських виборах піарник Володимира Карплюка – Петро Щербина організував для свого клієнта масштабну передбирочу кампанію. Вона включала в себе відкриття заходів, на яких незаконно проводилась агітація та які організовувались за державний кошт, поширення розтаткових матеріалів хорошої якості, що говорить про їхню дороговизну, а також телереклама – найчастіша серед кандидатів-мажоритарників, а тому – найдорожча. Та ці зусилля в кінцевому результаті стали наймасштабнішим провалом, адже Карплюк вибори програв.

Громадський рух ЧЕСНО підрахував, хто скільки коштів віддав за голос виборця. Співвідношення між витратами, вказаними в остаточних фінансових звітах, та кількістю отриманих голосів на виборах показало, що екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк заплатив за голос у середньому 376 гривень. Це рекордна сума для 95-го округу. З огляду на програш та співвідношення фінансових витрат кандидатів і кількості голосів це найбільш провальна кампанія в окрузі. Водночас переможцю із Зе!команди один голос коштував дещо більш ніж 10 грн. Проте його агітаційну кампанію підсилювала й національна виборча кампанія “Слуги народу”.

Фігурант антикорупційних розслідувань Володимир Карплюк програв ці вибори, посівши друге місце. Дані з остаточного фінансового звіту про використання коштів виборчого фонду на сайті ЦВК свідчать про те, що він витратив на свою кампанію понад 7 млн грн.

Левову частку цих коштів, а саме 5 млн грн, було спрямовано на телевізійну рекламу. Володимир Карплюк за обсягами телереклами став абсолютним рекордсменом з-поміж кандидатів-мажоритарників. Його рекламу транслювали не лише в межах округу. Її могли бачити мешканці всієї України. На найдорожчу телекампанію кандидата, як повідомляв Рух ЧЕСНО, скинулися забудовники.

Але навіть рекордні витрати на телерекламу не допомогли кандидату виграти вибори в окрузі. Кампанію Карплюка вів Петро Щербина, колишній медіаконсультант Сандея Аделаджі. Він же опікувався парламентською кампанією кума Карплюка – мера Бучі Анатолія Федорука, який у 2014 році балотувався в цьому самому окрузі. Тоді клієнт Щербини, екс-регіонал Федорук, теж програв вибори.

Із проміжного фінзвіту відомо, що за свої послуги під час виборчої кампанії Карплюка Щербина отримав майже півмільйона гривень.

Утім, це лише офіційні видатки, що здійснювалися з виборчого фонду. Крім того, на виборах є й неофіційні витрати, які до звітів кандидатів не потрапляють і відслідкувати які – неможливо. Та за попередніми підрахунками, лише на телерекламу станом на початок липня Карплюк витратив майже 10 млн. грн. 

Головним конкурентом Карплюка на виборах у 95-му окрузі був кандидат від партії “Слуга народу” Олександр Горобець, який переміг з відривом майже 9%. Ще до того, як Зе!кандидат зареєструвався в ЦВК, у нього з’явився клон – Дмитро Горобець, котрий є віце-президентом благодійної організації “Благодійний фонд “Слуга народу”.Горобець-клон кампанію не вів, і його звіту на сайті ЦВК немає. Він забрав у реального кандидата майже 6% голосів неуважних виборців. Відтак відрив міг би сягати майже 15%. Перед виборами Володимир Карплюк запевняв, що конкуренти готують для нього клона, і сам називав бюджет клонування – $20000. Утім, клон був не тільки в Горобця. Його підготували й для екс-голови Києво-Святошинської ОДА Марини Смірнової. А це додаткові витрати. Крім того, за реєстрацію кожного клона в ЦВК потрібно було заплатити понад 40 тис. грн.

Залишити коментар